Cart:

0
Nie masz produktów w koszyku.

0

Witaj w naszym sklepie z fototapetami i obrazami!

Instrukcja montażu

Wszystkie fototapety dostarczane przez starwalls.pl są łatwe w montażu, można to zrobić samemu, bez konieczności korzystania z usług specjalistycznych firm. Oczywiście pomoc kogoś z rodziny lub znajomego będzie nieoceniona.

Zanim rozpoczniesz pracę – rozpakuj paczkę z zamówionym przez Ciebie produktem. Rozłóż poszczególne bryty fototapety (tak nazywamy części fototapet) obok siebie we właściwej kolejności przed przystąpieniem do naklejania i sprawdź, czy nie posiadają wad. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, ewentualne różnice kolorystyczne, skontaktuj się z nami.

Do naklejenia fototapety będziesz potrzebować tylko kilku prostych narzędzi:

 1. Wiaderka z wodą
 2. Zwykłego pędzla
 3. Wałka malarskiego
 4. Poziomicy i ołówka
 5. Klej dostaniesz od nas przy każdym zamówieniu, więc tym się nie martw

Dodatkowo może Ci się przydać folia malarska – do zabezpieczenia pozostałej części pomieszczenia i drabina, jeśli Twoja fototapeta jest większych rozmiarów. Wszystkie prace wykonuj w temperaturze pokojowej (18-20 stopni C) przy zamkniętych oknach, aby uniknąć przeciągu.

 1. Zacznij od przygotowania podłoża:

  Podłoże powinno być czyste, gładkie, odtłuszczone i wchłaniające wilgoć. Usuń resztki starych tapet i chropowatości, zaszpachluj ewentualne pęknięcia i szczeliny. Na czas montażu zdemontuj gniazdka, włączniki elektryczne i listwy przypodłogowe, jeśli występują w miejscu, gdzie zamierzasz nakleić swoją fototapetę.

 2. Przygotuj klej:

  Otrzymasz go od nas do każdego zamówienia, musisz tylko rozpuścić go w wodzie zachowując odpowiednie proporcje:

  • 1 bryt: 20g kleju = 0,5l wody
  • 2 bryty: 40g kleju = 1l wody
  • 3 bryty: 60g kleju = 1,5l wody
 3. Nanieś na ścianę linie pomocnicze:

  Przy naklejaniu fototapety składającej się z dwóch lub trzech brytów (tak nazywamy części) zalecamy naniesienie linii pomocniczych przy pomocy poziomicy. Pomogą Ci w równym naklejeniu fototapety zarówno w pionie, jak i w poziomie.

 4. Kleimy!

  W przypadku fototapety o podłożu flizelinowym przygotowany wcześniej klej nanosimy na ścianę lub na bryt fototapety (krawędź do krawędzi). W przypadku fototapety papierowej nanosimy klej bezpośrednio na bryt fototapety, czekamy 3 min, następnie bryt przyłóż do ściany wykorzystując linie pomocnicze (rekomendujemy przyklejać bryty na zakładkę 2-3 mm). Dociśnij wałkiem malarskim i usuń nadmiar kleju.

Tą samą czynność powtarzamy ze wszystkimi częściami fototapety. Jeśli wszystkie bryty są naklejone, trzeba poczekać, aż fototapeta wyschnie. W tym czasie bardzo ważne jest utrzymanie temperatury pokojowej (18-20 stopni C) i bezwzględne unikanie przeciągów. Nadmierna wentylacja pokoju lub próby podnoszenia temperatury nie przyśpieszą wysychania, a mogą popsuć efekt Twojej pracy. Twoja fototapeta powinna schnąć około 24 godzin.

A teraz zrób zdjęcie i wyślij je do nas! :-)